Kategorie

KREVNÍ OBĚHV této kategorii naleznete 31 druhy(ů) zboží.

KREVNÍ OBĚH
Srdce a cévy tvoří dohromady krevní oběh. Z funkčního hlediska můžeme oběhový systém dělit do 4 podsystémů.
1. Tepenný oběh
Tepny jsou cévy, které vedou krev směrem od srdce. Zdravé tepny tvoří měkké a elastické „potrubí“. Jejich unikátní stavba jim dává schopnost roztažení a stažení. Díky tomu po nich postupuje tepová vlna od srdce a umožňuje oběh krve. Z hlavních tepen odstupují větve k jednotlivým orgánům a částem těla. Tyto větve se dále rozpadají do mnoha dalších.
2. Žilní oběh
Jako žíly se označují cévy přivádějící krev směrem k srdci. Jejich stěna je v porovnání s tepnami tenčí. Přesto mají schopnost roztáhnout se podle množství protékající krve. Tenké žilní větve se slévají do větších kmenů, aby nakonec vytvořily horní a dolní dutou žílu.
3. Kapilární oběh
Kapiláry jsou nejtenčí cévy v těle. Jsou včleněny mezi tepny a žíly. Na úrovni kapilár probíhá vlastní výměna živin, kyslíku a odpadních produktů mezi krví a tkáněmi. Děje se to díky unikátní stavbě stěny kapilár. Jejich tenká membrána umožňuje přestup látek do z krve do tkání a zpět z tkání do krve.
4. Plicní oběh
Oběh krve mezi srdcem a plícemi zajišťují tepny i žíly. V tomto případě je však charakter protékající krve opačný. Tepny ze srdce vedou krev, která se vrátila z těla a obsahuje jen málo kyslíku. Na úrovni plicních kapilár dojde k okysličení krve a vyloučení oxidu uhličitého. Po okysličení odtéká krev z plic žílami zpět do srdce. Žíly v tomto případě vedou krev bohatou na kyslík.

Studené ruce, ledové nohy nejsou jen nepříjemným problémem, ale jsou i varovným signálem ...
Při správném prokrvení končetin, hraje významnou roli i fyzická aktivita. Zařaďte sportovní aktivity do vašeho každodenního harmonogramu dne. Skvělý relax i prokrvení organismu zaručuje i sauna a horká koupel s přidáním skořicového, rozmarýnového nebo levandulového vonného oleje. Nezapomeňte ani na pravidelné koupele nohou, na masáž nohou a nošení teplých ponožek. Ti odvážnější mohou vyzkoušet i akupunkturu!
ZDE JSOU DOPORUČENÉ BYLINKY a PŘÍPRAVKY :