Kategorie

LARYNGITIDAV této kategorii naleznete 14 druhy(ů) zboží.

LARYNGITIDA
Laryngitida je obecný název pro zánětlivá onemocnění hrtanu (lat. larynx), která mohou postihnout všechny věkové skupiny. S ohledem na míru invaze mikroba do stěny hrtanu, věk nemocného a jeho celkový zdravotní stav, mohou nabývat různých forem, od lehkých indispozic až po život ohrožující události. Z hlediska délky průběhu lze laryngitidy dělit na akutní a chronické.
Vyvolavatelem zánětu je nejčastěji virus (uvádějí se viry parainfluenzy, influenzy, RS-virus aj.). Často je zánět virový následně zhoršen druhotným osídlením bakteriemi, které jsou ve zdravých dýchacích cestách jinak bez projevů přítomny (Haemophilus influenzae, streptokoky, stafylokoky).
Léčba je zaměřena proti příznakům podáváním léků tlumících suchý kašel, v dalším stadiu léčiv rozpouštějících hlen a usnadňujících jeho vykašlávání.
Léčbu předepsanou lékařem můžete podpořit pobytem v přiměřeně teplém a vlhkém prostředí. Je vhodné pít větší množství teplých bylinných čajů na onemocnění dýchacích cest. Blahodárně působí obklady na krk a klid na lůžku.
ZDE JSOU DOPORUČENÉ BYLINKY a ČAJE :