Kategorie

ASTENIEV této kategorii naleznete 3 druhy(ů) zboží.

ASTENIE
Astenie je stav celkové slabosti nebo vyčerpání. V dnešní době je to stále častější stav při dnešní vytíženosti lidí.
Tento stav se projevuje ztrátou životních sil a nedostatkem energie. Tuto nemoc doprovází úbytek hmotnosti, pomalé trávení, zácpa a snížené svalové napětí. Tělesnou slabost často doprovází i duševní slabost, nervozita nebo podrážděnost. Astenie se v některých případech projevuje jako porucha spojená s příchodem jara. Doporučuje se některá očistná kúra.
Příčiny
- Stres a hluk.
- Povrchové dýchání, které má za následek okysličení organismu.
- Pravidelné užívání povzbuzujících látek nebo léků na uklidnění.
- Nervové napětí nebo neurovegetativní dystonie.
- Impotence u mužů a frigidita u žen.
- Poruchy krevního oběhu a anémie.
- Ložiska chronické infekce.
- Nezjištěné zhoubné nádory atd.

Prvním krokem léčby je vždy určení původní příčiny vzniku astenie a její následné řešení. Astenii můžeme ovlivnit, až když zjistíme její příčinu. Dvěma nejtypičtějšími projevy jsou tělesná a duševní slabost. Léčba by se měla zaměřit především na ně.

Léčba pomocí bylinných lázní
Mnohým se už jen při pomyšlení na teplou voňavou koupel rozzáří oči a také zatouží po takovém relaxu. Fytobalneoterapie není jen relaxem pro unavené tělo, ale i očistou mysli i duše. Voňavé koupele se používaly již v dávných dobách, zejména mezi bohatou vrstvou, která si mohla takový luxus dovolit. Samozřejmě i ti chudší si občas do koupele přidávali různé bylinky, a to zejména po těžkých nemocech a dlouhotrvajících nepříznivých stavech.
Přidávání bylin do koupele neztratilo své opodstatnění ani v dnešní době plné moderních výdobytků. Nejen lidoví léčitelé, ale i lékaři vědí, že fytobalneoterapie působí příznivě na organismus a vyvolává příjemné pocity i v naší mysli.
Při fytobalneoterapii dochází k mechanickému a termickému působení mezi lidským tělem a látkami obsaženými ve vodní lázni. Tyto procesy působí současně profylakticky a léčebně a celkově posilují organismus. Po absolvování terapie se sice můžete cítit unaveně, malátné, ale jde jen o krátkodobý důsledek terapie, který po pár dnech úplně zmizí a vy se budete cítit jako znovuzrozený a plný energie.
Bylinné lázně jsou vhodné v každém období, zvlášť pozitivní účinek mají během zimy, kdy se pomocí nich zahřejeme a ozdravíme celé tělo.
ZDE JSOU DOPORUČENÉ BYLINKY a PŘÍPRAVKY :