Kategorie

HEMOROIDYV této kategorii naleznete 17 druhy(ů) zboží.

HEMOROIDY
Hemoroid (Haimorrhoides flebes) - zlatá žíla, píštěl, zkomoleně hemeroid je onemocnění cévního systému spočívající v rozšíření a zápalu žíly v konečníku. Vzniká zapálením křečových žil.
Vnější hemoroidy se vyskytují okolo řitního otvoru, obvykle mají charakter malých modrých hrudek na žilním systému (klasické křečové žíly). K jejich zápalu a expanzi dochází málokdy, možnosti léčby jsou mnohem širší než u vnitřních hemoroidů.
Vnitřní hemoroidy vznikají uvnitř konečníku do vzdálenosti 3-4 centimetrů od análního otvoru. Pokud otečou natolik, aby zasáhly výrazněji do průsvitu konečníku či análního kanálu (hemoroidy 2. stupně), začnou se projevovat krvácením a bolestí při vyprazdňování stolice, případně i produkcí hlenu. Opakované dráždění hemoroidů při vyprazdňování pak vede k jejich postupujícímu zápalu a dalšímu natékání, nakonec mohou vystoupit z konečníku.
Léčba - vždy jí předchází návštěva u lékaře, používat přehnaně vlastní kreativitu se nedoporučuje. Podpůrnou léčbu je velice vhodné konzultovat s lékařem.
Podpůrná léčba, např. léčivé čaje a zejména sedací koupele v případě vnějších hemoroidů důsledná hygiena, omývání zapálených hemoroidů bylinným odvarem. Léky proti hemoroidům (tablety, sirupy, čípky, masti).
ZDE JSOU DOPORUČENÉ BYLINKY a PŘÍPRAVKY :