Kategorie

 

Bylinky na omlazování

Existuje elixír mládí? Mohou nám opravdu bylinky pomoct k mladšímu vzhledu?

Elixír mládí je již od pravěku velkou touhou každého člověka. Již ve starověku lidé zjistili, že pomocí léčivých rostlin, ale i jiných produktů, mohou zlepšit svůj zdravotní stav a tím omládnout.

Jedná se hlavně o rostliny, které obsahují celou skupinu vitamínů – C, E a F, což jsou antioxidanty.

Tak například nám může pomoci houba shii-take. Je to čínská houba, která se používala již ve třetím století v Číně na omlazení, podporu psychiky a získání dlouhověkosti. Stejné účinky má i čaj z pupečníku asijského-gotukoly a legendární mumio.

Jmelí, černý bez a kokoška pastuší tobolka – všechny tyto rostliny obsahují cholin, což je důležitá antisklerotická látka. Pokud si z těchto bylin umírněně budeme dělat čaje, tak se určitě vyhneme skleróze, která podmiňuje stárnutí organismu. Ovšem člověk musí k této věci přistupovat odpovědně. Čaj ze jmelí se připravuje trošku jinak, než z ostatních bylin: 5 – 7 g jmelí zalijeme 0,25 l studené vody a necháme 8 hodin vylouhovat, pak mírně přihřejeme.

Čaj ze jmelí nepijeme každý den, ale jen občas jako nárazovou kůru.

Žen-šen pochází z Mandžuska v Číně a je to velice prospěšný a účinný omlazovací prostředek.

Rakytníkový olej obsahuje celou řadu cenných vitamínů a minerálů, které povzbuzují stárnoucí organismus a tím ho omlazují.

Guarana má omlazující účinek. Jejím semenům indiáni říkají "Tajemné oči pralesa". Ten kdo má vysoký krevní tlak, by se jí však měl vyhnout.


OTHER LANGUAGES

Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0,00 CZK
Celkem 0,00 CZK

K pokladně