Kategorie

 

 

Bylinky pomáhající při léčbě nemocí jater

 

Jeřabina působí na regeneraci jaterních buněk. Používají se také při ledvinovém selhání a plody jeřábu můžeme použít i při zácpě nebo průjmu, záleží na naší momentální potřebě. Z jeřabin vaříme čaje.

U brusinek jsou léčivé plody i listy. Sušené plody jsou též významné při léčení zánětů močových cest a ledvinných pánviček.

Ostropestřec mariánský - používáme z něj drcené semeno, vaříme 5 minut na čaj. Má vynikající účinky na regeneraci jater. Skvělá kombinace je s dvojzubcem trojdílným, který je také velmi účinný při léčení jaterních neduhů a mimo jiné je to silné antialergikum. Vynikající je i ruský olej z ostropestřece mariánského.

Artyčok je také vynikajícím prostředkem. Děláme čaje z listů nebo tinktury. Je to dost hořká medicína, ale vyplatí se ji užívat, pomáhá i při poměrně těžkých jaterních chorobách.

 

Lnice je další účinnou bylinkou. Je výborná například při stagnaci žluči v játrech. Jinak také játra velice často souvisí s hemoroidy a lnice nám léčí i hemoroidy a žaludeční a dvanácterníkové vředy.

Pupava bezlodyžná - u ní se používá kořen, který má zase vynikající regenerační účinky zvláště při jaterních problémech.

Pampeliška je další základní bylinkou při léčení jater. Kromě čajů ji můžeme použít i do jarních bylinkových salátů (později jsou už listy moc tuhé).


OTHER LANGUAGES

Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0,00 CZK
Celkem 0,00 CZK

K pokladně