Kategorie

Cedr sibiřský 100% olej z oříšků - 100 ml

Olej vyrobený lisováním jader oříšků Cedru sibiřského za studena poskytuje organizmu harmonický komplex bílkovin, tuků, glycidů, vitamínů A, B, E, D, F a stopových prvků. Má schopnost odvádět z organizmu usazené soli a těžké kovy...

Podrobné informace

Podrobnosti


499,00 CZK vč. DPH

Dostupnost: Tento produkt není na skladě


Informujte mě, až bude k dispozici

Věrnostní program Zakoupením tohoto produktu získáte až 49 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 49 bodů , které mohou být převedeny na slevový poukaz v hodnotě 24,50 CZK.


30 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

Cedr sibiřský 100% olej z oříšků - 100 ml

Oleum nucium Pinin Sibiricae

Olej z oříšků Cedru sibiřského

Složení

100% olej vyrobený lisováním jader oříšků Cedru sibiřského za studena (Oleum nucium Pinin Sibiricae)

Energetická hodnota na 100 g : 898,2 kcal/3761 kJ.

Výživová hodnota na 100g: tuky 99,8g, bílkoviny 0g, sacharidy 0g.

Zpátky nahoru

Slovenský názov

Borovica sibírska 100% olej

Späť hore

Polska nazwa

Sosna syberyjska, Cedr syberyjski

Powrót do góry

 

Popis

Cedr sibiřský-Borovice sibiřská (Pinus sibirica) - až 35 m vysoký, pomalu rostoucí, dlouhověká dřevina (dožívá se až 700 let), roste na Sibiři od Uralu a Kazachstánu po Dálný východ, od nížin až do 2300 m n. m. V horách jižní Sibiře roste na svazích v souvislých porostech a tvoří horní hranici lesa.

Sibiřské národy tomuto stromu vždy přisuzovaly velkou sílu nebo jej považovaly za posvátný. Legenda praví : "Sibiřský cedr byl stvořen jako zásobárna kosmické energie..." 

Olej z oříšků Cedru sibiřského byl vždy považován za delikatesu a svou kvalitou daleko převyšuje nejčistší a nejlepší druhy oleje olivového a lidský organismus jej velice lehce a dobře přijímá.

Chemické složení cedrového oleje potvrzuje léčebné účinky. Od ostatních olejů se odlišuje velkým obsahem fosforu a hořčíku.

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

Díky unikátnímu koktejlu vitaminů, minerálních látek a aminokyselin je tento olej vhodný v každém věku. Aminokyselina tryptofan potlačuje depresi, zlepšuje paměť a podporuje produkci serotoninu. V našem mozku je serotonin produkován jako jeden z neurotransmiterů, který hraje důležitou roli v tom, jak se každodenně cítíme a jakou máme náladu.

Čistotou zdroje původu (sibiřská tajga) a způsobem zpracování (lisováním za studena) obsahuje zcela přírodní vitamíny, díky kterým

 • vitamín A - napomáhá korektnímu růstu orgamizmu a rozvoji zraku
 • vitamín B a D - normalizuje činnost nervové soustavy a upravuje kvalitu krve
 • vitamín E - podporuje veškeré reprodukční procesy. Má blahodárný vliv na celý pohlavní systém, normální průchod těhotenství, zdravý rozvoj plodu, růst organizmu a tvorba mateřského mléka. Tento Cedrový olej má 5x vyšší obsah vitamínu E než panenský olivový olej a 3x větší než nejkvalitnější olej kokosový
 • vitamín F - jeho obsah je vyšší, než v rybím tuku
 • dále obsahuje nezaměnitelné mastné kyseliny, odpovídající za růst a obnovu buněk organizmu, které tělo neumí syntetizovat a dokáže je příjmat jen z potravy

Bílkoviny cedrového oleje obsahují 19 aminokyselin, z nichž je 70% nenahraditelných.

Vysokého terapeutického efektu bylo dosaženo při vředech dvanácterníku a žaludku, alergiích, lupénce a jiných kožních problémech.

Řeší také problémy s lámáním a vypadáváním vlasů a má jedinečnou schopnost odvádět z organizmu usazené soli a těžké kovy.

Olej z oříšků Cedru sibiřského je jako jeden z mála zvláště vhodný i pro nastávající i kojící maminky.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Olej je vyroben lisováním jader oříšků cedru sibiřského za studena a proto obsahuje neuvěřitelně harmonický komplex bílkovin, tuků, glycidů, esenciální mastné kyseliny (palmitovou, stearovou), komplex tokoferolů (alfa, beta, gama), vitamínů A, B1, B2, B3, B6, D, E, F, PP), zejména pak obsah vitamínu E (antioxidant). Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním procesem. Obsahuje i velké množství fosforu a hořčíku. Fosfor je potřebný pro zdravý růst a vývoj kostí u dětí. Hořčík přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. A široké spektrum stopových prvků.

Zpátky nahoru

Vlastnosti

Antioxidant, antidepresivum, imunostimulant

Zpátky nahoru

Doporučuje se při

 • podporu obranyschopnosti organismu
 • při poruchách trávení
 • podpora funkce štítné žlázy, ledvin
 • posiluje oběhový a nervový systém
 • pro lidi z aglomerací a jiných ekologicky špinavých oblastí
 • na žaludeční a dvanácterníkové vředy
 • pro pracující se silným fyzickým a psychickým zatížením
 • úprava tlaku a jako prevence při arteoskleroze
 • tuberkulóza plic
 • na popáleniny, jizvy a různé kožní neduhy (lupénka, lámání a vypadávání vlasů)
 • pro zvýšení imunity ogranizmu

Zpátky nahoru

 

Užívání a dávkování

Jednu čajovou lžičku před anebo během jídla 3x denně po dobu 20 dnů - opakovat minimálně 2x za rok. 

Tip : Lze přidávat do zeleninových a ovocných salátů, studených i teplých předkrmů, čímž získáte nesrovnatelnou chuť a aroma a zajistíte si tak zdravou a plnohodnotnou stravu obohacenou o nejdůležitější vitamíny a stopové prvky.

Zpátky nahoru

Vedlejší účinky

Nemá vedlejších ani nežádoucích účinků a je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

 

 • SKLADOVÁNÍ : Uchovávejte v chladnu a temnu. Po otevření spotřebujte do 30 dnů.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Je nám líto, pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou vkládat komentáře.