Konopné semínko neloupané Vergrößern

Konopné semínko neloupané - 250 g

8595058901871

Konopí seté (Cannabis sativa), lidově nazývané marihuana, tráva, pramen štěstí, tabák smíchu, hašiš nebo hemp, je jednoletá, 80-350 cm vysoká bylina...

Podrobné informace dole

Mehr Infos

10 Artikel

skladem

Sammeln Sie mit dem Kauf dieses Artikels bis zu 6 Treuepunkte. Ihr Warenkorb hat insgesamt 6 Treuepunkte die umgewandelt werden können in einen Gutschein im Wert von 3,00 Kč.


65,00 Kč inkl. MwSt.

Technische Daten

Für schwangere und stillende FrauenNEIN
HerkunftslandTschechische Republik

Mehr Infos

Konopné semínko neloupané - 250 g

Složení

Konopné semínko neloupané

Zpátky nahoru

Botanický název

Konopí seté

Zpátky nahoru

Latinský název

Cannabis sativa

Zpátky nahoru

Popis

Konopí seté (Cannabis sativa), lidově nazývané marihuana, tráva, pramen štěstí, tabák smíchu, hašiš nebo hemp, je jednoletá, 80-350 cm vysoká bylina původem ze Střední Asie a Indie, které se daří v teplejších oblastech a na hlinitých půdách.

Obsahuje přibližně 600 známých látek, z toho však jen desetina patří do kategorie zakázaných kanabinoidů.

Až do konce 19. století bylo konopí běžnou součástí léčebných praktik a léčily se jím i historicky známé osobnosti. Osobní lékař britské královny Viktorie, která je užívala na migrénu a menstruační bolesti, Sir Russell Reynolds v prvním čísle věhlasného lékařského časopisu The Lancet napsal: "Pokud je konopí čisté a obezřetně užívané, můžeme je považovat za jednu z nejcennějších medicín, jaké má lékařská věda k dispozici."

Léčebné účinky konopí svým rozsahem představují přírodní a levnou alternativu k dnes vyráběným klasickým lékům a tím i nevítanou konkurenci farmaceutickému průmyslu.

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

Tato bylina účinně pomáhá nejen v případě vážných nemocí, ale při lokální aplikaci v podobě oleje, tinktury nebo masti přináší úlevu a rychlé zhojení i při běžných zdravotních problémech, jakými jsou drobné oděrky, popáleniny, kousnutí hmyzu, různé plísně, furunkly a hnisavá ložiska, akné, výrony či zhmožděniny nebo menstruační bolesti.

Zvláště dobře se osvědčuje při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím. Na rozdíl od mnoha klasických léků však tato přírodní medicína nemá téměř žádné závažnější škodlivé vedlejší účinky.

Kanabinoidy mají výrazné antibiotickéantivirální účinky, kterých se úspěšně využívá při léčbě pásových oparů.

Působí na roztroušenou sklerózu, chronické bolesti, neuropatie, deprese, artrózu, gastro-intestinální choroby, migrény, alergie, bolesti páteře, astma, nechtěnou ztrátu tělesné váhy, poranění míchy a dokonce i proti baktériím resistentním na klasická antibiotika.

 • Konopí zamezuje ucpávání cév při arterioskleróze
 • Studie britských vědců publikovaná koncem roku 2005 v časopise Rheumatology potvrdila účinnost konopí při léčbě revmatické artrózy
 • Konopí má příznivý vliv na průchodnost dýchacích cest a usnadňuje vylučování hlenů ze sliznic a mohlo by tedy úspěšně nahradit mnohé léky předepisované na astma, které často mají velmi nebezpečné vedlejší účinky (např. kortikoidy).
 • Apoptóza buněk je proces, při němž příliš poškozené buňky "páchají sebevraždu". Nikotin aktivuje opačný proces, který buňkám zabraňuje odumřít. Při kouření se do dýchacích cest a kardiovaskulárního systému dostávají rakovinotvorné látky. Buňky poškozené kouřem odumírají nebo se v opačném případě stávají rakovinovými buňkami. Právě proti této druhé, nežádoucí možnosti chrání kanabinoidy, obsažené v konopí, které podporují apoptózu poškozených buněk.
 • Kanabinoidy napomáhají při obnově střevní výstelky při Crohnově nemoci. U pacientů užívajících konopí se zároveň s výrazným zlepšením symptomů této nemoci zároveň snížil příjem léků klasické medicíny.
 • Konopí pomáhá asi u 60% epileptiků, snižuje frekvenci i intenzitu záchvatů, ale neohrožuje jejich zdraví nebezpečnými vedlejšími účinky jako u klasických léků.
 • S podobnou účinností působí i u pacientů s roztroušenou sklerózou, jimž pomáhá proti odumírání nervů.
 • Konopí je rovněž účinné v případě Parkinsonovy nemoci. Výzkum provedený v letech 2002-2004 týmem českých vědců pod vedením Dr. E. Růžičky prokázal, že kanabinoidy příznivě ovlivňují především bradykinezi a že pro ovlivnění příznaků PN je důležité pravidelné dlouhodobé užívání malých dávek konopí.
 • Požívané vnitřně nebo ve formě obkladu či masti je konopí účinným prostředkem i proti bolestem páteře a svalovým křečím.
 • Konopí se díky svému antiemetickému účinku skvěle osvědčilo při chemoterapii pacientů trpících rakovinou nebo AIDS. Navíc podporuje chuť k jídlu a tím jim napomáhá při rekonvalescenci.
 • THC, obsažené v konopí, selektivně navozuje programovanou smrt buněk rakovinových nádorů, aniž by se negativně zasáhly okolní zdravé buňky.
 • Terapeutický účinek je prokázaný u migrén i u nespavosti, organismus se celkově lépe vyrovnává s následky stresu.
 • THC snižuje nitrooční tlak, který je hlavní příčinou zeleného zákalu (glaukomu), postihujícím především osoby trpící cukrovkou. Na rozdíl od běžných preparátů používaných za stejným účelem konopí nezatěžuje játra ani ledviny a je účinnější.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Konopná semínka jsou tvořená z 25% jednoduchými proteiny, 31% tuky a 34% uhlohydráty. Obsahují 20 aminokyselin včetně 8 esenciálních, které si lidské tělo v běžných podmínkách neumí syntetizovat. Což samozřejmě neplatí pro lidi, kteří mají dokonale naladěný systém těla anebo jsou již breathariáni. V tomto případě si tělo vytvoří vše potřebné samo bez potřeby příjmu hmotné stravy.
Semínka obsahují také chlorofyl a lecitin. Mají vysoký obsah vitamínu A, B, B1, B2, B3, B6, C, E, P a F. Jsou bohaté na minerály a to zejména na: hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník, zinek, jód, chrom, stříbro, lithium, draslík, síru a další.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

3 andere Artikel in der gleichen Kategorie: