Konopná mast KONOPELA - 50 ml Vergrößern

Konopná mast KONOPELA-50ml

8595058901871

Konopná mast KONOPELA je vysoce účinná 100% přírodní mast pro osoby s projevy výrazně suché pokožky, ekzému a psoriázy. Obsahuje velmi kvalitní konopný olej...

Podrobné informace dole

Mehr Infos

3 Artikel

skladem

Achtung: Letzte verfügbare Teile!

Sammeln Sie mit dem Kauf dieses Artikels bis zu 8 Treuepunkte. Ihr Warenkorb hat insgesamt 8 Treuepunkte die umgewandelt werden können in einen Gutschein im Wert von 4,00 Kč.


86,00 Kč inkl. MwSt.

Technische Daten

Für schwangere und stillende FrauenNEIN
HerkunftslandTschechische Republik

Mehr Infos

Konopná mast KONOPELA - 50 ml

Složení

Vepřové sádlo, včelí vosk, konopný olej, (směs přírodních silic).(Adeps Suillus, Cannabis Sativa Seed Oil, Cera Alba, Lavandula Angustifolia Oil, Thymus Vulgaris Flower/Leaf Oil, Cymbopogon Citratus Leaf Oil).

Zpátky nahoru

Skladování

Konopnou mast doporučujeme skladovat při teplotě 5 až 25°C.

Zpátky nahoru

Země původu

Česká republika

Zpátky nahoru

Popis

Konopí seté (Cannabis sativa), lidově nazývané marihuana, tráva, pramen štěstí, tabák smíchu, hašiš nebo hemp, je jednoletá, 80-350 cm vysoká bylina původem ze Střední Asie a Indie, které se daří v teplejších oblastech a na hlinitých půdách.

Obsahuje přibližně 600 známých látek, z toho však jen desetina patří do kategorie zakázaných kanabinoidů.

Až do konce 19. století bylo konopí běžnou součástí léčebných praktik a léčily se jím i historicky známé osobnosti. Osobní lékař britské královny Viktorie, která je užívala na migrénu a menstruační bolesti, Sir Russell Reynolds v prvním čísle věhlasného lékařského časopisu The Lancet napsal: "Pokud je konopí čisté a obezřetně užívané, můžeme je považovat za jednu z nejcennějších medicín, jaké má lékařská věda k dispozici."

Léčebné účinky konopí svým rozsahem představují přírodní a levnou alternativu k dnes vyráběným klasickým lékům a tím i nevítanou konkurenci farmaceutickému průmyslu.

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

Tato bylina účinně pomáhá nejen v případě vážných nemocí, ale při lokální aplikaci v podobě oleje, tinktury nebo masti přináší úlevu a rychlé zhojení i při běžných zdravotních problémech, jakými jsou drobné oděrky, popáleniny, kousnutí hmyzu, různé plísně, furunkly a hnisavá ložiska, akné, výrony či zhmožděniny nebo menstruační bolesti.

Zvláště dobře se osvědčuje při léčbě tzv. civilizačních nemocí a chorob spojených se stářím. Na rozdíl od mnoha klasických léků však tato přírodní medicína nemá téměř žádné závažnější škodlivé vedlejší účinky.

Kanabinoidy mají výrazné antibiotickéantivirální účinky, kterých se úspěšně využívá při léčbě pásových oparů.

Působí na roztroušenou sklerózu, chronické bolesti, neuropatie, deprese, artrózu, gastro-intestinální choroby, migrény, alergie, bolesti páteře, astma, nechtěnou ztrátu tělesné váhy, poranění míchy a dokonce i proti baktériím resistentním na klasická antibiotika.

 • Konopí zamezuje ucpávání cév při arterioskleróze
 • Studie britských vědců publikovaná koncem roku 2005 v časopise Rheumatology potvrdila účinnost konopí při léčbě revmatické artrózy
 • Konopí má příznivý vliv na průchodnost dýchacích cest a usnadňuje vylučování hlenů ze sliznic a mohlo by tedy úspěšně nahradit mnohé léky předepisované na astma, které často mají velmi nebezpečné vedlejší účinky (např. kortikoidy).
 • Apoptóza buněk je proces, při němž příliš poškozené buňky "páchají sebevraždu". Nikotin aktivuje opačný proces, který buňkám zabraňuje odumřít. Při kouření se do dýchacích cest a kardiovaskulárního systému dostávají rakovinotvorné látky. Buňky poškozené kouřem odumírají nebo se v opačném případě stávají rakovinovými buňkami. Právě proti této druhé, nežádoucí možnosti chrání kanabinoidy, obsažené v konopí, které podporují apoptózu poškozených buněk.
 • Kanabinoidy napomáhají při obnově střevní výstelky při Crohnově nemoci. U pacientů užívajících konopí se zároveň s výrazným zlepšením symptomů této nemoci zároveň snížil příjem léků klasické medicíny.
 • Konopí pomáhá asi u 60% epileptiků, snižuje frekvenci i intenzitu záchvatů, ale neohrožuje jejich zdraví nebezpečnými vedlejšími účinky jako u klasických léků.
 • S podobnou účinností působí i u pacientů s roztroušenou sklerózou, jimž pomáhá proti odumírání nervů.
 • Konopí je rovněž účinné v případě Parkinsonovy nemoci. Výzkum provedený v letech 2002-2004 týmem českých vědců pod vedením Dr. E. Růžičky prokázal, že kanabinoidy příznivě ovlivňují především bradykinezi a že pro ovlivnění příznaků PN je důležité pravidelné dlouhodobé užívání malých dávek konopí.
 • Požívané vnitřně nebo ve formě obkladu či masti je konopí účinným prostředkem i proti bolestem páteře a svalovým křečím.
 • Konopí se díky svému antiemetickému účinku skvěle osvědčilo při chemoterapii pacientů trpících rakovinou nebo AIDS. Navíc podporuje chuť k jídlu a tím jim napomáhá při rekonvalescenci.
 • THC, obsažené v konopí, selektivně navozuje programovanou smrt buněk rakovinových nádorů, aniž by se negativně zasáhly okolní zdravé buňky.
 • Terapeutický účinek je prokázaný u migrén i u nespavosti, organismus se celkově lépe vyrovnává s následky stresu.
 • THC snižuje nitrooční tlak, který je hlavní příčinou zeleného zákalu (glaukomu), postihujícím především osoby trpící cukrovkou. Na rozdíl od běžných preparátů používaných za stejným účelem konopí nezatěžuje játra ani ledviny a je účinnější.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Základem konopné masti je kvalitní konopný olej (Cannabis Sativa Seed Oil), který se získává ze semínek konopí setého (Cannabis Sativa L.). Jedná se o jednoletou rostlinu, která pochází původně ze střední Asie. Může dorůstat až do výšky okolo tří až čtyř metrů, má přímou lodyhu a charakteristické listy, složené z 5 až 7 kopinatých lístků. Kvete od června do srpna.

Konopný olej je cenný pro svůj vysoký obsah esenciálních mastných kyselin Omega 3 a Omega 6, tedy kyseliny linolové, alfalinolenové a gama-linolenové. Hojivý účinek těchto kyselin zesilují vitaminy A, D, E a B, které jsou v oleji rovněž obsaženy. Kvalitně lisovaný olej z konopných semen prakticky neobsahuje psychotropní látky, proto nemůže konopná mast působit jako droga. 

Masťovým základem je v konopné masti čištěné neškvařené vepřové sádlo (extrahováno horkou párou). I když dnes řada kosmetických firem používá syntetické látky, zůstává kvalitní vepřové sádlo při přípravě mastí nenahraditelné. Svým složením se podobá lidskému tuku, velmi dobře se dokáže vstřebat do pokožky, nejsou na něj známy alergie a představuje kvalitní nosič léčivých látek obsažených v bylinách. 

Konopná mast obsahuje ještě pravý včelí vosk – ten má totiž výborné ochranné a hydratační schopnosti a zvyšuje výslednou kvalitu masti.

Zpátky nahoru

Doporučuje se při

Konopná mast se vyznačuje výbornými zvláčňujícími a promašťujícími schopnostmi, proto se hodí k péči o výrazně suchou pokožku či při potížích s lupénkou. Obsažené účinné látky v masti podporují přirozenou regenerační schopnost pokožky, obnovují hydrataci a omezují tvorbu suchých a drsných míst. Konopná mast tak zmírňuje napětí pokožky a její nepříjemné svědění, protože dokáže proniknout do všech vrstev kůže. Konopná mast výborně poslouží při ekzému nebo psoriáze – použitý konopný olej blahodárně působí a napomáhá ochránit pokožku před vnějšími vlivy. Neobsahuje psychotropní látky a má příjemnou bylinnou vůni.

Zpátky nahoru

Užívání a dávkování

Před použitím masti doporučujeme postiženou partii omýt vodou bez mýdla a dobře vysušit. Mast se nanáší v tenké vrstvě na pokožku tak, aby neucpala póry. Konopnou mast používáme 2-3x denně (nebo dle aktuální potřeby), jemně ji vtíráme 2 až 3 minuty do kůže. Díky správné aplikaci masti pomáháte zvyšovat její účinek.

Zpátky nahoru

Vedlejší účinky

Konopná mast neobsahuje konzervanty, umělá barviva ani psychotropní látky a proto ji mohou užívat i malé děti od tří let.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

3 andere Artikel in der gleichen Kategorie: