Himálajská růžová sůl - 500 g Vergrößern

Himálajská růžová sůl - 500 g

8594052883015

Himálajská růžová sůl vznikala v oblasti dnešních Himálají v období starohor pomalým odpařováním mělkého moře...

Mehr Infos

15 Artikel

skladem

Sammeln Sie mit dem Kauf dieses Artikels bis zu 1 Treuepunkte. Ihr Warenkorb hat insgesamt 1 Treuepunkte die umgewandelt werden können in einen Gutschein im Wert von 0,50 Kč.


19,00 Kč inkl. MwSt.

Technische Daten

Für schwangere und stillende FrauenJA
HerkunftslandPakistan

Mehr Infos

Himálajská růžová sůl - 500 g

Obsah

  1. Popis

  2. Použití

Složení

Kamenná sůl nerafinovaná.

Obsah minerálů a stopových prvků v 1 kg himalájské soli:

Sodík Na+ 382,61 g/kg, Chlorid Cl- 590,93 g/kg, Síra S 12,4 g/kg, Vápník Ca 4,05 g/kg, Lithium Li 0,40 g/kg, Draslík K+ 3,5 g/kg, Vodík H 0,30 g/kg, Kyslík O 1,20 g/kg, Hořčík Mg 0,16 g/kg, Fluorid F- <0,1 g/kg, Jodid I <0,1 g/kg, Křemík Si <0,1 g/kg.

Železo Fe 38,9 ppm, Zinek Zn 2.38 ppm, Bróm Br 2,1 ppm, Hliník Al 0,661 ppm, Kobalt Co 0,60 ppm, Měď Cu 0,56 ppm.
Jednotka ppm je jedna miliontina (celku). 1% je tedy 10 000ppm neboli 1ppm je 0,0001%.

Skladování

Skladujte v suchu

Země původu

Pákistán

Zpátky nahoru

Popis

Naše běžná kuchyňská sůl má s přírodní solí jen velmi málo společného, protože s rozvojem chemického průmyslu se začala přírodní sůl chemicky čistit a byla zredukována pouze na chlorid sodný (NaCl). Všechny minerály a stopové prvky byly označeny jako „nečistoty“ a byly ze soli odstraněny! Takto ochuzená sloučenina NaCl, známá jako sůl kuchyňská, představuje nepřirozený izolovaný stav, nemá s původní přírodní solí nic společného a nemůže ani její funkci v našem organismu zastoupit. Naopak je v našem těle nežádoucí, ačkoli její spotřeba stoupá.

Přírodní krystalická sůl se ovšem skládá nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků, ze kterých se skládá naše tělo a ze kterých kdysi vznikl život v praoceánu. 

Naše krev je svým složením identická se složením vody v praoceánu, má dodnes stejnou koncentraci roztoku vody a soli (solanky), jaký měla voda v praoceánu v době, kdy jej naši praprapředci opustili. 


Tato krystalická sůl vznikala v oblasti dnešních Himálají v období starohor pomalým odpařováním mělkého moře. Následným pohybem zemských vrstev se solná ložiska dostala hluboko pod povrch. Od té doby byla sůl ukryta pod zemí a izolována od okolí a lidské činnosti a je proto jedinečně čistá. Těží se ručně a není nijak upravována. Růžovou barvu jí dodávají stopová množství iontů železa.

Zpátky nahoru

Použití

Používáme ji místo běžné kuchyňské soli, výborně se hodí i do koupelí.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

4 andere Artikel in der gleichen Kategorie: