ČAGA sušené plodnice - 50g

4607061507286

ČAGA (Inonotus obliquus) je účinné terapeutikum u těchto stavů: onkologická onemocnění zažívacího traktu, zánět žaludku, dvanácterníku a střev, žaludeční vředy, polypóza žaludku a střev, ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, nemoci jater a sleziny

Podrobné informace dole

Mehr Infos

14 Artikel

skladem

Sammeln Sie mit dem Kauf dieses Artikels bis zu 10 Treuepunkte. Ihr Warenkorb hat insgesamt 10 Treuepunkte die umgewandelt werden können in einen Gutschein im Wert von 5,00 Kč.


109,00 Kč inkl. MwSt.

Technische Daten

Für schwangere und stillende FrauenNEIN
HerkunftslandRussland

Mehr Infos

ČAGA - Rezavec šikmý (Inonotus obliquus) drcená - 50g

Obsah

 1. Popis houby

 2. Léčivé účinky

 3. Příprava a dávkování

 4. Vedlejší účinky

Složení výrobku

Sušená Čaga - Rezavec šikmý (Inonotus obliquus) drcená, 100% čistá - 50g

Skladování

Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25°C

Země původu 

Rusko

Zpátky nahoru

Popis houby

Čaga - Rezavec šikmý (Inonotus obliquus), opravdový poklad mezi léčivými houbami, je druh choroše - houby, rostoucí hlavně na břízách na Sibiři. Houba je na povrchu černá, na řezu má hnědavé zabarvení. Plodnice dorůstá velikosti od 30 do 50 cm, váží až 3 kg a roste až 10 let.

Vyživuje se šťávami hostitele. Sbírá se na podzim a na jaře, kdy má největší koncentraci účinných látek. Choroš Čaga se vyskytuje na jilmu, jeřabině, jasanu, ale podle zkušeností má nejvyšší léčivé účinky právě Čaga rostoucí na břízách.

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

Zkušenosti lidového léčitelství po mnohá staletí daly impuls k vědeckému zkoumání Čagy při léčbě novotvarů. Rozsáhlý základní i aplikovaný farmakologický výzkum Čagy, prováděný na různých pracovištích - od třicátých let XX. století až po současnost - prokázal dávnou zkušenost lidové medicíny.

Dlouhodobým testováním a používáním v praxi bylo zjištěno, že Čaga má poměrně silné kancerostatické působení, přičemž výrazné léčebné účinky má zejména v terapii neoplasií (novotvarů) zažívacího traktu.

Je také velmi účinná při léčbě chronického zánětu žaludku, žaludečních vředů, onemocnění dvanácterníku, jater a sleziny. Čaga je dobrým pomocným prostředkem léčby ulcerózní kolitidy a Crohnovy nemoci, které se výrazně lepší podáváním formou klyzmatu, nejlépe vždy po klyzmatu očistném.

Čaga se s výhodou používá u onemocnění lymfatického řečiště a rozmanitých poruch cirkulace lymfy. Působí velice příznivě na zlepšení stavu a průběhu rozmanitých kožních onemocnění a to zejména těch, které jsou vyvolány onemocněním zažívacího traktu (lupénka), zejména tlustého střeva, jater a slinivky.

Zlepšuje metabolismus na buněčné úrovni - a tím zvyšuje odolnost organismu. Mimo jiné zlepšuje fungování nervového systému, lidově řečeno "posiluje nervy a mozek".
Na příznivém působení Čagy má významný podíl mykomelanin. Nejvýraznějšího efektu pomocné léčby bývá dosaženo v počátečních stadiích onkologických onemocnění.
V pokročilejších stadiích může zastavit další růst novotvaru, mírnit bolest a zlepšit celkový stav nemocného. Při aplikaci Čagy je velmi vhodné a žádoucí omezit příjem masitých a tučných potravin, konzerv a uzenin.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Čaga obsahuje dvojsytné alkoholy ze skupiny triterpenů jako betulin, inoitodiol a obliquol, dále polysacharidy, steroidy, chromogeny, puriny, kyselina čagová, která je struktrálně podobná některým huminovým kyselinám, buničina, sloučeniny křemíku, železa, hliníku, vápníku, hořčíku, zinku, měďi, manganu a draslíku. Dále obsahuje melanin, který podle současných výzkumů výrazně tlumí a brzdí rozvoj patologických procesů způsobených volnými radikály. Stabilizuje buněčné membrány, čímž působí protialergicky a protizánětlivě. Dále účinkuje jako silný imunomodulátor. Navíc má rovněž výrazné specifické antimykotické a antivirové účinky.

Zpátky nahoru

Vlastnosti

Antioxidační, tonizující a adaptogenní. Roborans. Analgetikum. Imunomodulátor. Antimykotikum. Antivirotikum. Při vředových i nádorových chorobách žaludku, dvanáctníku. Posilující vliv na centrální nervovou soustavu. Čaga účinkuje jako regulátor metabolismu.

Zpátky nahoru

Doporučuje se při

 • zánětu žaludku
 • zánětu dvanácterníku a střev
 • žaludečních vředech
 • onkologických onemocněních zažívacího traktu
 • polypóze žaludku a střev
 • ulcerózní kolitidě
 • Crohnově chorobě
 • nemocech jater a sleziny 
 • kožních projevech onemocnění zažívacího traktu (lupénka)

Další působení

 • pomáhá v léčbě nespavosti
 • příznivě ovlivňuje detoxikační procesy v organismu, zejména v trávicím traktu
 • zvyšuje odolnost organismu vůči infekčním chorobám
 • jako pomocný prostředek v léčbě parodontózy
 • při kožních problémech doporučuji doplnit aplikaci balzámu z Čagy

Účinky podle tradiční čínské medicíny:

 • vyživuje játra, ledviny a srdce
 • přeměňuje hlen
 • oživuje krev
 • uklidňuje ducha
 • podporuje obrannou qi

Zpátky nahoru

Příprava a dávkování

Odvar z Čagy velmi příznivě působí na obranyschopnost organismu, je vhodný při potížích v oblasti žaludku, střev, slinivky, jater a dýchacích orgánů, zlepšuje metabolismus, příznivě působí na kvalitu krve a kůže, snižuje pocení, má antioxidační, tonizující a adaptogenní efekt.

Podle lékařských výzkumů vede dlouhodobé a pravidelné užívání Čagy ke zvýšené odolnosti proti různým typům nádorových onemocnění, zejména těch, která jsou vyvolávána onkogenními viry.

Čaje (odvary) z Čagy

 1. Polévkovou lžíci prášku ze sušené Čagy nebo 5 g nadrobené houby dáme přes noc do hrnce se studenou vodou (2,5 litru), druhý den ráno ve stejné vodě necháme přejít varem a povaříme 5 minut. Dalších 5 minut necháme vyluhovat a poté slijeme. Čaj popíjíme v malých dávkách několikrát denně přibližně půl hodiny před jídlem.
 2. Jednu čajovou lžičku Čagy vaříme 10 minut v 2,5 l vody. Pijeme šálek 3x denně, půl hodiny po jídle, po dobu dvou až čtyř týdnů. Po dvoutýdenní přestávce opakujeme.
 3. 1 lžičku drcené Čagy přelijeme 1/4 l vroucí vody a necháme 1 hodinu louhovat, pak přecedíme. Odvar můžeme ponechat i 2 dny v chladu. Užíváme 1/3 odvaru 3x denně nejlépe před jídlem. Délka kúry alespoň 1 měsíc.

Zpátky nahoru

Vedlejší účinky

Vedlejší ani nežádoucí účinky nejsou známy.

Certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR : HEM-350-11.4.03-10443

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

9 andere Artikel in der gleichen Kategorie: