Rakytníková šťáva BIO - 330 ml Zväčšiť

Rakytníková šťáva BIO - 330 ml

4035129013309

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamonides) se používá při gynekologických potížích, nachlazení, rýmě, zánětu dutin a nehojících se poraněních. Upravuje hladinu cholesterolu, je vhodný na posílení zraku a jako prevence rakoviny...

Podrobné informace dole

Viac detailov

Momentálne vypredané

Zakúpením tohto produktu môžete získať až 15 vernostných bodov. Za obsah košíku získate celkom 15 vernostných bodov , ktoré môžu byť prevedené na zľavový kupón v hodnote 7,50 Kč.


159,00 Kč s DPH

Tabuľka dát

Pre tehotné a dojčiaceÁNO
Krajina pôvoduNěmecko

Detaily

Rakytníková šťáva BIO - 330 ml                    Vyrobeno v EU (Německo)

Obsah

 1. Popis

 2. Léčivé účinky

Užívání a dávkování

Vedlejší účinky

Složení

100% rakytníková šťáva z ekologického zemědělství lisovaná za studena, neředěná, bez konzervačních látek, přidaného cukru a barviv.

Energetická hodnota: 39kcal/100ml (166kJ/100ml)

100 ml  rakytníkové šťávy průměrně obsahuje 0,8g bílkovin, 4,0g sacharidů a 1,0g tuků.

Zpátky nahoru

Skladování

Chraňte před přímým slunečním světlem, skladujte při pokojové teplotě. Po otevření uchovávejte v lednici a otevřené spotřebujte nejpozději do 14 dnů.

Země původu

Německo

Zpátky nahoru

Popis

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamonides), si získává čím dál větší oblibu díky svým výrazným léčivým vlastnostem. Dalo by se říci, že v lidském těle není oblast a potíž, kde by se rakytník neuplatnil jako významný pomocník.

Světle oranžovým kulatým plodům se také říká „sibiřský ananas“, nejen pro chuť podobnou tomuto exotickému ovoci, ale rovněž pro jeho podobné léčivé vlastnosti. Tyto nevelké kuličky jsou zdrojem ohromného množství biologicky aktivních složek.

Léčebné účinky rakytníku stále jednoznačně převyšují účinky moderních chemických léčivých prostředků.

Použití rakytníku k léčebným účelům má velmi dlouhou historii. Používal se všeobecně již ve starověké medicíně při léčení chronických chorob žaludku, jater, dýchacích cest, revmatismu a hnisavých ran na kůži.

Antičtí Řekové jej používali jako regenerační prostředek na vlasy, který jim dodával lesk a zdravý vzhled. V indické a tibetské medicíně byly plody, kůra a listí rakytníku používány při přípravě 10 složitých léčivých směsí, které se doporučovaly při léčení chorob trávicího traktu, zánětlivých a hnisavých plicních chorob a krvácivosti. Ve východním lidovém léčitelství se již celá staletí používaly zralé plody této rostliny a z nich vytlačená šťáva při nechutenství, zevně pak na rány a popáleniny od slunce. Lidoví léčitelé doporučují používat rakytník vnitřně i zevně proti vypadávání vlasů, kurdějím (avitaminóze) a anémii.

Plody rakytníku řešetlákového (Hippophae Rhamnoides) jsou tak bohaté na vitamíny a živiny, že se spekulovalo o tom, že rostlinu zkultivoval nějaký starodávný šlechtitel rostlin. Legenda praví, že staří Řekové používáli lístky rakytníku jako součást diety závodních koní, odtud má botanické jméno "Hippophae" - zářivý kůň. Podle jiné legendy byly lísty rakytníku oblíbenou stravou létajícího koně Pegase a pomohly mu vzlétnout.

Dnes je Rakytník využíván v potravinářství (sirupy, kompoty, marmelády, džemy), medicíně (léčba kožních onemocnění , sliznice, vředů, zažívacích potíží, rakoviny, gynekologických problémů) a v kosmetice.

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

V rakytníku obsažený vitamín B – B1, B2, B6, B3 (nikotinamid, vitamin PP) udržuje harmonickou funkci centrální nervové soustavy, B9 (kyselina listová) napomáhá syntéze nukleových kyselin, které příznivě ovlivňují krvetvorbu, růst a vývoj plodu.

Má 10x více vitamínu C než pomeranč a mnoho dalších léčivých látek. Vědci uvádějí, že denní doporučenou dávku vitaminu C pokryje jedna jediná bobulka.

Vitamín D přispívá ke správnému růstu a vývoji kostí a zároveň reguluje množství vápníku a fosforu v krvi.

Vitamín E je antioxidantem a ochráncem esenciálních mastných kyselin. Využívá se při nemocech jako je mužská sterilita, svalová dystrofie a také u kardiovaskulárních poruch.

Vitamín K má na starost udržování krevní srážlivosti. Při jeho nedostatku může, při nepodání včasné lékařské pomoci, dojít i k vykrvácení v důsledku nefunkčnosti nebo nedostatku krevních destiček v krvi jedince.

Rakytník řešetlákový působí jako 
- biogenní stimulátor, celkově posiluje organismus 
- má antidepresivní a antistresový účinek 
- zaujímá výraznou pozici při eliminaci potíží zažívacího traktu 
- rozpouštění hlenů 
- snížení hladiny cholesterolu 
- napomáhá odbourávání toxických látek v těle 
- regeneruje epitel kůže (omrzliny a jakékoliv popáleniny) 
úspěšně se používá na 
gynekologické potíže 
nachlazení 
rýmu
zánět dutin
vhodný je na
posílení zraku 
hemoroidy 
ekzémy 
akné 
- opary

Pomáhá při těchto nemocech a potížích

  • gynekologická zánětlivá onemocnění, eroze děložního čípku, záněty pochvy, záněty sliznice krčku dělohy. Dobrý léčebný účinek je pozorován i při zánětlivých onemocněních konečníku
  • záněty nosní sliznice, záněty hrtanu, hltanu a angínami
  • zánětlivá onemocnění dásní a paradentóza
  • onemocnění zažívacího traktu, především vředová onemocnění žaludku a dvanácterníku a gastritida. Týká se to především jarního a podzimního období, kdy dochází k zhoršení projevů těchto chorob.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Rakytník řešetlákový je přírodním koncentrátem mastných kyselin, vitamínů - E, F, P, K, A, B a C - a hlavně karotenu, kterého obsahuje několikrát více než mrkev a dýně.

Důležitý je i vysoký obsah vitamínu E, jenž je významným antioxidantem, zabraňuje sklerotizaci cév a tím snižuje riziko infarktu myokardu.

Zpátky nahoru

Vlastnosti

Antioxidační, protizánětlivé, imunostimulační, expektorans.

Zpátky nahoru

Doporučuje se při

 • zlepšení zraku 
 • zpomalení procesu stárnutí 
 • astma 
 • angina pectoris 
 • hyperlipidemie (vysoké hladiny cholesterolu) 
 • zpomaluje snižování mentální obratnosti spojené se stárnutím 
 • snižuje vedlejší účinky léčby rakoviny 
 • onemocnění gastrointestinálního traktu, včetně vředů 
 • žaludeční nevolnost 
 • dyspepsie 
 • zácpa

Zpátky nahoru

Užívání a dávkování

Ráno a večer 25 ml v neředěném stavu, v ředěném stavu 100 ml v koncentraci 1:4

Před otevřením protřepat. Po otevření skladovat v chladu a spotřebovat do 14 dnů.

Zpátky nahoru

Vedlejší účinky

Nemá žádných vedlejších ani nežádoucích účinků.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.