Olej lniany - 250 ml

8594060111964

Olej z siemienia lnianego jest najbogatszym naturalnym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3, które przyczyniają się do wzrostu komórek, utrzymują zdrowe serce, a do życia są absolutnie niezbędne. Organizacja nie może stworzyć jej samodzielnie i tylko zyskuje ją z pożywienia. Olej lniany zawiera również Omega 6 i Omega 9...

Podrobné informace dole

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 12 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 12 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 6,00 Kč.


128,00 Kč brutto

Opis

Dla kobiet w ciąży i karmiącychNIE
Kraj pochodzeniaRepublika Czeska

Więcej informacji

Len zwyczajny olej - 250 ml     Lini oleum

Len zwyczajny olej - 250 ml

Složení

Za studena lisovaný čistý olej ze lněných semen. (Lini oleum) Obsah na 100g: Lněný olej 99.95 g, vitamín E 50 mg

Energetická hodnota na 100 g : 898 kcal/3 757 kJ

100 g obsahuje : Tuky minimálně 99.0% (včetně kyseliny alfalino-lenové min. 62.9%, která patří k mastným kyselinám Omega 3).

Zpátky nahoru

Slovenský názov

Ľan siaty (olejný) 100% olej

Späť hore

Polska nazwa

Len zwyczajny 100% olej

Powrót do góry

Popis

Len zwyczajny (Linum usitatissimum) - jednoletá bylina, pěstovaná pro lněné vlákno a olejnatá semena a dorůstající výšky asi 1,2 m, byl právě pro svá olejnatá semena jednou z prvních domestikovaných rostlin.

Pochází z regionu mezi východním Středomořím a Indií a pěstoval se již ve starověkém Egyptě.

Olej ze lněných semínek, jako součást zdravého životního stylu a stravy s nízkým obsahem nasycených tuků, má lehce ořechovou chuť a je možné jej užívat samostatně nebo přidávat do cereálií, jogurtů či zmrzliny.

Neměl by chybět v žádné domácí lékárničce, hned vedle oleje rakytníkového a tykvového. Lněný olej je jednoduchým lékem, který nezatěžuje organismus.

Zpátky nahoru

Léčivé účinky

Lněný olej užívaný vnitřně má výborné výsledky při léčení nemocí jater a kornatění cév, při zácpě, zánětu žaludku a střev, při vředech žaludku a dvanácterníku, též upravuje vysokou hladinu cholesterolu.

Má příznivý vliv na prostatu a pravidelnou funkci střevního traktu - normalizuje trávení. Je vhodný při kontrole tělesné hmotnosti a menopauze. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním procesem.

Zevně se používá při kožních zánětech, na spáleniny a na vysušenou pokožku.

Lněný olej je bohatým zdrojem bílkovin, a enzymů, mastných nenasycených kyselin, jako zdroj energie. Je vhodným doplňkem stravy pro vegetariány a vegany

Omega 3 jsou důležité pro správnou strukturu membrán obklopujících všechny buňky a orgány v těle. Jejich nedostatek způsobuje propustnost membrán, které pak dovolí cizím sloučeninám pronikat do buděk což může způsobit alergie, astma, ekzémy a kožní problémy - suchou pokožku, problémy s vlasy, jemné a třepící se nehty…
Omega 3 jsou nezbytné pro transport a látkovou výměnu krevních tuků. Dokáží snižovat jejich vysokou hladinu a tím omezit nebezpečí výskytu kardiovaskulárních nemocí.
Největší koncentrace Omega 3 se vyskytuje v mozku a sítnici oka. Jestliže plod, nebo malé dítě nemá dostatek těchto kyselin, může u něj dojít k nezvratnému poškození zraku nebo schopnosti učit se.

Účinky Omega 3

 • spolu s oxidy aminokyselin pomáhají přenosu kyslíku přes buněčné membrány. Svaly se díky tomu rychleji regenerují, rychleji se odbourává kyselina mléčná.
 • Při vyšších dávkách (45 – 60 ml za den) se metabolismus zrychluje natolik, že dochází ke spalování přebytečných tuků a zvyšuje se přenos kyslíku v těle
 • Zlepšuje krevní oběh
 • Napomáhá zvyšování hladiny inzulinu

Prostaglandiny, které si tělo vytváří z Omega 3, regulují v těle procesy jako je obnovení normální „lepivosti“ krevních destiček, udržení normálního krevního tlaku regulací tepenné svaloviny, zánětlivé procesy jako je artritida a lupénka, vylučování sodíku, který reguluje zadržování vody v těle, imunitní systém.

Zpátky nahoru

Účinné látky

Lněný olej je nejbohatším přírodním zdrojem Omega 3 mastných kyselin (alfa linolenová kyselina). Tyto kyseliny jsou pro život naprosto nezbytné, ale lidský organizmus si je neumí vytvářet sám a získává je jen z potravy. Lněný olej navíc obsahuje také Omega 6 a Omega 9.

Další účinné látky obsažené ve lněném semínku :

 • sliz 3-10% složený z neutrálních a kyselých polysacharidů hydrolyzující na galaktózu 8-10%, arabinózu 9-12%, xylózu 25-27%, ramnózu 13-29%, fukózu, kyselinu galakturonovou, manuronovou a glukuronovou
 • pevné oleje 30-45%, triglyceridy kyseliny linolenové, linolové, olejové, stearové, palmitové
 • kyselina myristová
 • proteiny (20-25%)
 • proteinové látky, steroly a kyanogenní glykosidy 0,1-1,5% linamarin, lotaustralin a secoisolariciresinol glykosid, protiny, fosfatidy
 • enzymy a vitamíny A,B,D,E, a F

Zpátky nahoru

Vlastnosti

Antikarcinogenní, imunostimulační, antioxidační, kardioprotektivní

Zpátky nahoru

Doporučuje se při

 • potížích spojených se srdečně cévními onemocněními
 • snižuje a reguluje hladinu škodlivého LDL cholesterolu
 • prevence a doplněk léčby onkologických onemocnění, především prsu a prostaty
 • při redukčních dietách
 • je výborným zevním prostředkem při zánětlivých a plísňových kožních onemocněních, při lupénce, při vysušené pokožce
 • normalizuje krevní tlak, chrání před nemocemi srdce a cév
 • mírní chronické bolesti
 • při neplodnosti žen i mužů, při potížích s prostatou
 • působí jako antioxidant, zrychluje rekonvalescenci a zlepšuje stav při chronických onemocněních
 • působí v hormonální sféře, normalizuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci, je vhodný při potížích spojených s menopauzou
 • při bolestech obecně
 • při hyperaktivitě a nesoustředěnosti u dětí
 • normalizuje hladinu krevního cukru
 • zlepšuje a normalizuje činnost střev, při potížích s vyprazdňováním
 • zlepšuje činnost dýchacího systému
 • zlepšuje činnost mozku a odezvu imunitního systému
 • zlepšuje kvalitu kůže, vlasů a nehtů

Zpátky nahoru

Užívání a dávkování

Vnitřně

2x denně 1 čajovou lžičku (15 ml). Pro zachování všech účinných látek užívejte za studena jako alternativu rostlinného či olivového oleje.

Zevně

Olej vmasírujeme do postižených míst (lupénka, suché ekzémy, záněty kůže i hnisavé, suchá kůže, popáleniny) i třikrát denně do doby, než dojde ke zlepšení. Olej můžeme také vmasírovat ke kořínkům vlasů.

Zpátky nahoru

Vedlejší účinky

Nevhodný pro děti do 12 měsíců.

Zpátky nahoru

Při závažných onemocněních je lékařská pomoc nevyhnutelná a omezit se v takových případech na léčení svépomocí může být životu nebezpečné. Rady a doporučení, se kterými se setkáte na těchto stránkách, tedy v žádném případě nemají nahradit lékaře. Jejich cílem je spíše prevence různých onemocnění, rozšíření všeobecných znalostí a informování o významu přírodních léčivých sil, aby si čtenář v případě potřeby mohl sám pomoci jednoduchými a přirozenými prostředky.

6 innych produktów w tej samej kategorii: